Kodėl probiotikai?

Cheminių medžiagų sukeliami pavojai

Dauguma cheminių valymo priemonių sukurtos naudojant sintetines žaliavas, gaunamas iš naftos atliekinių dalių. Tokios priemonės yra agresyvios ir nėra linkusios natūraliems suirimo procesams, todėl kaupiasi ir teršia mus supančią aplinką. Pavojingos cheminės medžiagos iš mūsų namų patenka į upes, gruntinius vandenis ir galiausiai per maisto produktus – į žmogaus organizmą. Taip sutrikdoma normali žmogaus medžiagų apykaita, sutrinka ląstelių atsinaujinimo procesas, odos apsauginė-barjerinė funkcijos bei savireguliacijos mechanizmai.

Dažnai perdėtas švaros siekimas atsigręžia prieš mus pačius: besistengdami išnaikinti visus nešvarumus ir bakterijas naudojame agresyvias chemines valymo priemones, kurios užteršia namų orą ir jis tampa 3-5 kartus labiau užterštas nei lauke, o jų sudėtyje esančios „nedraugiškos“ ir pavojingos medžiagos (pvz., triklozanas, formaldehidas, amoniakas ir daugelis kitų) sukelia astmą, skatina alergijų atsiradimą, o naudojant ilgesnį laiką, gali sutrikdyti endokrininės sistemos veikimą bei padidinti riziką susirgti vėžiu.

Kaip švariai ir saugiai valyti namus?

Norint švariai ir saugiai išvalyti namus, būtina naudoti natūralias valymo priemones be pavojingų cheminių medžiagų. Tačiau vien natūralios sudėties nepakanka – saugiai ir sveikai namų aplinkai palaikyti, būtina užtikrinti ir akimi nematomos namų mikrofloros balansą. Tai galima padaryti naudojant natūralias valymo priemones su probiotikais.

Kas yra probiotikai?

Mūsų namai nėra tik pastatai, kartu tai ir sudėtingos ekosistemos, sudarytos iš begalės tarpusavyje susijusių mikroorganizmų: tiek gerųjų, tiek blogųjų. Mikroorganizmai į mūsų namus patenka iš lauko, nuo įvairių atnešamų daiktų ir produktų, nuo mūsų pačių, mūsų augintinių ir daugeliu kitų būdų. Aplink mus esantys mikroorganizmai ir jų balansas yra labai svarbūs mūsų sveikatai.

Mus supančioje aplinkoje esančių mikroorganizmų visuma vadinama mikroflora.  Mikroflora yra gausi gerųjų ir blogųjų mikroorganizmų, kurie užtikrina natūralią gamtos pusiausvyrą.

Probiotikai, dar vadinami gerosiomis bakterijomis, – gyvi mikroorganizmai, kurie natūraliai randami tiek žmogaus organizmo viduje, tiek išorinėje, mus supančioje aplinkoje. Probiotikai atkuria natūralų mikrobiologinį balansą, sukuria žmogui palankią-artimą mikrobiologinę aplinką, kuri mus saugo nuo blogųjų bakterijų dauginimosi.

Kaip veikia įprastos cheminės valymo priemonės?

Valant namus įprastomis, agresyviomis cheminėmis priemonėmis sunaikinama didžioji dalis mikrofloros, pažeidžiama mikrofloros pusiausvyra, atsiranda bakterijų disbalansas. Tokia aplinka yra pražūtinga, nes sudaromos sąlygos išgyventi ir plisti blogosioms bakterijoms, kurios lengviau prisitaiko prie nepalankių augimui sąlygų ir įgyja atsparumą vis stipresnėms cheminėms medžiagoms. Dėl to sutrinka žmogaus imuninės sistemos vystymasis, tampame mažiau atsparūs infekcijoms, kyla įvairios alerginės reakcijos ir kiti sutrikimai.

Kaip veikia valymo priemonės su probiotikais?

Valant namus natūraliomis valymo priemonėmis su probiotikais, namai išvalomi taip pat švariai ir efektyviai, tačiau, priešingai nei įprastinės cheminės valymo priemonės, valymo priemonės su probiotikais ne išbalansuoja mikroflorą, o praturtina ją gerosiomis bakterijomis. Nuolatos naudojant valymo priemones su probiotikais, gerosios bakterijos ima vyrauti aplinkoje, atkuria natūralų mikrobiologinį balansą, sukuria žmogui palankią-artimą mikrobiologinę aplinką, saugančią mus nuo blogųjų bakterijų dauginimosi.