Naujienos

Auganti tvaraus mąstymo ir elgesio bendruomenė

Probiosanus - 100% natūralios skalbimo ir valymo priemonės

Kas yra tvarumas?

Ką reiškia tvarumas? Ką tai reiškia verslui, produktų gamintojams ir mums, vartotojams? Deja, lengvų atsakymų nėra. Sutikime, mokslas yra neginčijamas: esame precedento neturinčių pokyčių mūsų aplinkoje liudininkai. Poliariniai ledynai tirpsta, jūros lygis kyla, o žemos pakrantės zonų laukia neaiški ateitis. Pasaulio žmonių uždavinys yra apriboti globalinį atšilimą iki 2 laipsnių Celsijaus ir išvengti katastrofiškų padarinių, susijusių su 5–6 laipsnių Celsijaus padidėjimu pasaulinėje temperatūroje.

Dairomės į didžiąsias valstybes, didžiąsias kompanijas gamintojas ir dažnai kyla klausimas, ar vieno žmogaus pastangos ką nors reiškia?

Tvarumas – XXI a. iššūkis

Bet kokiu atveju, visi sutinka, kad mūsų klimatas šyla, o neveikimo rizika yra tiesiog per didelė. Norime to ar ne, tvarumas yra mūsų iššūkis XXI amžiui: tiek verslui, tiek kiekvienam mums asmeniškai. Jei pastangos bus sutelktos, jei gebėsime veikti vieningai, tikėkimės, ir rezultatai bus prasmingi ateinančioms kartoms.

Pati problemos diskusija jau seniai išėjo iš mokslininkų kabinetų, konkrečių veiksmų imasi didžiosios ekonomikos ir gamintojai: Europa paskelbė „Žaliąjį kursą“, viešus įsipareigojimus tvarumo srityje skelbia tokios kompanijos kaip Nestle, Unilever, P&G, Mondelez International, Coca Cola ir daugelis kitų, ryškus šuolis atsinaujinančios energetikos srityje, o posūkis į ekologiškus produktus, tikėkimės, negrįžtamas. Todėl kiekvieno sąmoningo žmogaus veiksmas bendrame kontekste turi prasmę ir neįkainojamą vertę. Kaip rašė mūsų skaitytoja: „Mažais žingsneliais mes keičiame pasaulį, o geriausia visada pradėti nuo savęs.“ 

Probiosanus - 100% natūralios skalbimo ir valymo priemonės

Kiekvieno indėlis į tvarią ateitį – prasmingas ir labai vertingas

Dėkojame visiems mūsų bendruomenės nariams, kurie pasidalinote nuostabiais pavyzdžiais, kiek daug ir įdomių dalykų darote, saugodami aplinką.

Atliekų rūšiavimas, organinių atliekų kompostavimas, šiukšlių rinkimas jau tiesiog yra mūsų įpročiai ir neįsivaizduojame, kad gali būti kitaip. Ne viena mama taikliai pastebėjo, kad vaikams net nebereikia aiškinti, kodėl: vaikai patys žino, kad žygis gamtoje prasidės nuo aplinkos tvarkymo, einant pasivaikščioti vaikai patys pasiima šiukšlių maišus – daug nuostabių įžvalgų ir pavyzdžių mums, suaugusiems!

Plastikas – tarsi tapo atskira tema jūsų komentaruose. Atsisakome plastikinių maišelių, keičiame tvariais daugkartiniais, nenaudojame plastikinių indų, ypač vienkartinių, kavai taip pat turime savo puodelius, gėrimų šiaudeliai daugeliui – sena istorija. Jei sudėtume į vieną didelę krūvą mūsų bendruomenės NEpanaudotą plastiką, akivaizdžiai matytume, kokią švaresnę gamtą ir tvaresnę ateitį jau kuriame, drauge, kiekvieno pastangomis!

Labai svarbi ir įdomi tema jūsų istorijose – vartojimo mažinimas, daiktų panaudojimas antram gyvenimui arba net visai kitam kūrybiškai pritaikytam naujam gyvenimui. Taip, greitoji mada vilioja, bet kaip teisingai jūs pastebėjote, karantinas parodė – reikia visai nedaug. O kūrybiški mūsų bendruomenės nariai, tikime, įkvėpė ne vieną pagalvoti, kad seni daiktai gali gimti iš naujo, pavyzdžiui, seni džinsai – naujais hamakais! Arba sena kojinė – nuostabiu žaislu. Mes galime tik įsivaizduoti, kaip atrodo naujai perdažyti baldai, kokius interjero pokyčius galima sukurti naujam gyvenimui prikeliant daiktus. Rūbų dalijimasis ne tik tarp mamos ir dukrų, bet ir draugių, vaikiškų rūbelių kelionė iš šeimos į šeimą, seni pledai ir rankšluosčiai gyvūnų prieglaudose – viskas prasminga, nes mažiau naudojame, mažiau reikia pinigų naujiems daiktams įsigyti, mažiau išmetame, tiesiog linksmiau gyvename, nes labiau matome žmones, o ne daiktus.

Probiosanus - 100% natūralios skalbimo ir valymo priemonės

Tvarumas – vertės kūrimas

Versle mes elgiamės taip pat. Kurdami naują produktą PROBIOTC PURE mąstėme apie tvarumą kaip vertės kūrimą žmogui ir gamtai.

Kaip tai atsispindi mūsų sprendimuose, produktų kūrime ir vystyme?

  • Produktų ekologiškumas: natūralios kilmės, ekologiškos, bioskaidžios žaliavos unikalioje mūsų kurtoje receptūroje tampa valymo priemone, sukuria saugią švarą vartotojams ir grįžta į gamtą be jokios žalos.
  • Produktų grynumas: sudėtyje nėra konservantų, dažiklių, kvapiklių bei kitų kenksmingų ar nereikalingų medžiagų.
  • Perdirbto plastiko pakuotė: mažiau plastiko apyvartoje, jau naudotas plastikas grąžinamas antram gyvenimui, jūs, atsakingi vartotojai, toliau pakuotes rūšiuojate – taip bendrai kuriamas gamtai palankus ciklas.
  • Koncentruotos švaros priemonės: vienoje pakuotėje daugiau paviršiaus aktyviųjų medžiagų, mažiau vandens – taip vienos pakuotės užtenka ilgiau, galite rečiau pirkti, su ta pačia pakuote daugiau išvalote, išskalbiate, išplaunate. Rečiau pirkdami naudojame tiesiog mažiau pakuočių, kurias po to atsakingai rūšiuojame!

Džiaugiamės, kad mūsų auganti bendruomenė mato plačiau nei švara namuose bet kokia kaina. Jūsų įkvepiantys komentarai paskelbus konkursą, kaip atsakingai gyvenate, ekologiškai mąstote, tik sustiprina tikėjimą, kad net ir mažais žingsniais, susitelkus, kantriai galime nueiti ilgą kelią.

PROBIOTIC PURE – TVARŪS PRODUKTAI TVARIAM GYVENIMUI

Parašykite komentarą