Naujienos

Dirginančios medžiagos švaros priemonėse – bijoti ar naudoti?

Probiosanus - 100% natūralios skalbimo ir valymo priemonės

Gaminių etiketes skaityti privalu. Tačiau ne ką mažiau svarbu ir suprasti, kodėl tokia informacija pateikta, ir kaip ją reikėtų vertinti. Todėl pradėjome tinklaraščio įrašų seriją, skirtą edukuoti apie švaros priemonių ženklinimą.  Įvadinį serijos įrašą galite rasti čia, o šio mėnesio tema – kaip vertinti informaciją apie dirginančias medžiagas švaros priemonėse. 

Moteris baltais marškiniais sukryžiavusi rankas

Šauktuku (apačioje, kairėje) žymimos toksinį poveikį keliančios medžiagos, kurios įjautrina, gali sudirginti odą, akis, kvėpavimo takus, kelti mieguistumą ar svaigulį. Šauktuko piktograma sutinkama ant įvairių valiklių ir skalbiklių. 

Korozijos ženklu (pav. apačioje, dešinėje) žymimos metalų koroziją keliančios, akis sudirginti ir nudeginti odą galinčios medžiagos. Šią piktogramą galima aptikti ant skirtingų valiklių.

Be minėtų, gaminių aprašymuose sutinkami tokie ir panašūs sakiniai kaip „dirgina odą“, „sukelia smarkų akių dirginimą“, „mūvėti apsaugines pirštines / dėvėti apsauginius drabužius / naudoti akių (veido) apsaugos priemones“ bei įspėjimai, ką reikėtų daryti medžiagų patekus į akis, burną ar ant odos.

Dirginančios medžiagos - simboliai: nuodingos medžiagos, korozinės medžiagos

Ant absoliučios daugumos chemijos pramonės prekių etikečių yra piktogramos, įspėjančios apie jų toksiškumą arba korozines savybes. Ne vieną pirkėją šie ženklai ir sakiniai suglumina – ar tokias priemones verta pirkti ar geriau padėti atgal į lentyną?

Aktyviosios medžiagos arba kodėl valikliai valo?

Efektyvios valymo priemonės, nepriklausomai nuo to, ar jos yra chemijos pramonės kurtos ar natūralios, turi aktyviųjų junginių: būtent jie tirpina ant paviršių prilipusias dėmes, įsiskverbia į medžiagas ir ardo nešvarumus ar skaido riebalus ant indų. 

Kol chemijos pramonė nebuvo išsivysčiusi, namų, drabužių ir indų švarai užtikrinti žmonės rinkosi tai, ką galėjo rasti ar paprastai pasigaminti – soda ir actas ko gero plačiausiai naudoti valikliai. Beje, jie taip pat ir dirgikliai – neigiamai veikiantys akių gleivinę, odą, galintys sujautrinti kvėpavimo takus. 

Išmokus pasigaminti sudėtingesnių – labiau koncentruotų, efektyviau valančių medžiagų – atsirado aibės priemonių su skirtingomis formulėmis. Vartotojams tapo vis sudėtingiau įsiskaityti į prekių sudėtis, tad atsirado poreikis sukurti sistemą, paaiškinančią pirkėjams, kokias pasekmes gali sukelti neteisingas koncentruotų gaminių naudojimas – pavyzdžiui, kas nutiks, jei į akis pateks nepraskiesto skalbiklio ar valiklio.

Norėdama užtikrinti visapusį vartotojų saugumą naudojant švaros priemones ir jose esančias aktyviasias medžiagas, ES reglamentavo gaminių ženklinimą. Skaitydami informaciją ant švaros priemonių (valikliai, skalbikliai, plovikliai)  pakuočių, vartotojai turi sužinoti apie galimas neigiamas koncentruoto produkto vartojimo ne pagal paskirtį pasekmes.  

Aktyviųjų medžiagų kiekis, tad ir jų sukeliamas poveikis, įvairiuose gaminiuose varijuoja, o piktogramos ir informacija išlieka tokios pat. Todėl iškart pamačius ženklus apie toksiškumą ar koroziją prekės neverta iškart dėti į lentyną – įsiskaitykite iš ko būtent ji pagaminta, kam skirta. 

Įspėjančios piktogramos ir ekologija

Nors esame ekologiškų švaros priemonių gamintojai, ant PROBIOTIC PURE, kaip ir ant kitų švaros priemonių, pastebėsite piktogramas ir sakinius, įspėjančius apie koncentruoto produkto poveikį odai ir akims. Mūsų gaminiai patvirtinti dermatologų ir alergologų ir dažnai jų sudėtis netgi draugiškesnė nei kūno priežiūros priemonių, tačiau ant šampūnų ar muilų neprivalu dėti apie pavojus įspėjančių ženklų.

Kartais gauname užklausų, kurios skamba maždaug taip: „Jei jūsų produktas ekologiškas, tai kodėl jis turi tuos baisius ženklus ir sakinius galinėje etiketėje?“ 

Atsakome: įspėjančios piktogramos ant namų švaros priemonių etikečių kalba ne apie ekologiją ar natūralumą, o apie aktyviuosius junginius, kurie jose yra. Todėl bijoti piktogramų ar įspėjimų neverta: atsakingai ir saikingai naudojant gaminius pagal jų paskirtį, jie garantuos tik teigiamus rezultatus!

Parašykite komentarą