Naujienos

Ką privalu žinoti apie valymo priemonių naudojimą gamtoje

Probiosanus - 100% natūralios skalbimo ir valymo priemonės

Vasara – ilgieji savaitgaliai, kelionės, baidarės, stovyklavimas, žalumos ir žiedų kvapais prisodrintas oras. Tai laikas, kai semiamės jėgų, sveikatos ir įkvėpimo iš buvimo gamtoje. Tačiau nors vis daugiau mūsų supranta, kaip svarbu mus supančią aplinką branginti ir saugoti, ar tikrai žinome, kaip tai daryti?

Šiame tinklaraščio įraše aptariamas vienas iš tvaraus turistavimo bei keliavimo pamatų –  atsakingas valymo priemonių naudojimas gamtoje. Sužinokite, kodėl įprasta buitinė chemija yra tapusi viena didžiausių natūralaus gamtos balanso naikintojų, ir kaip esamą situaciją nesunkiai pakeisti.

stovyklautojas palapinėje. Reprezentacinė nuotrauka

Kodėl įprasti valikliai kenkia gamtai

Efektyviai valančių priemonių paslaptis – jų sudėtyje esančios paviršinio aktyvumo medžiagos (PAM), kurios įsiskverbia į daikto, rūbo ar indo paviršių ir geba iš jo „ištraukti“ purvą ar riebalus. Paviršinio aktyvumo medžiagų yra labai daug: dalis jų lengvai skyla, o kita dalis išlieka toksiška ir žalinga – gamtoje ar net valymo įrenginiuose nesuskaidoma.

Siekdami užtikrinti maksimalų priemonių efektyvumą mažiausiais kaštais, gamintojai dažnai renkasi naudoti iš naftos gaunamas PAM bei kitus ilgoje perspektyvoje žalingus, žemoje vandens temperatūroje veiksmingus aktyvinančius komponentus (EDTA, NTA ir t.t.) ar neskylančius, organizmus dirginančius chloro junginius. Kadangi jie lengvai nesuskaidomi, tokie junginiai žaloja fauną ir florą, kaupiasi gyvūnų riebaliniame audinyje, o ilgainiui su maistu randa kelią ir į žmogaus organizmą.

Dar daugiau, buitinė chemija neretai papildoma dirbtiniais pridėtiniais dažikliais, konservantais ir kvapikliais, kurių didelė dalis – kancerogenai, neigiamai veikiantys nervų sistemas.

Augalinės kilmės PAM ir atsakingas požiūris į pridėtinius ingredientus

Masinis ir pastovus toksinių cheminių medžiagų vartojimas namų ūkiuose yra milžiniška problema. Kanalizacijos sistemose susikaupusios kenksmingos medžiagos patenka į gruntinius vandenis, mus supančią aplinką, keičia gamtos, kurią buvome pripratę matyti, paveikslą. Tačiau tai, kad žmonija įprato žaloti gamtą, nereiškia, kad būtina rinktis tarp efektyvumo ir tvarumo.  Žemėje apstu natūralių, neagresyvių aktyviųjų medžiagų, kurios jau dabar gali pakeisti naftos produktus. Viskas, ko reikia – tai sąmoningumas renkantis gaminius kasdieniam naudojimui.

Augalinės kilmės PAM – tokios kaip kokosų ar palmių aliejus, greipfrutų sėklos, celiuliozės ekstraktai, kukurūzai – yra atsakas visiems, kurie nori kurti sveikatai palankią aplinką sau ir savo artimiesiems. Norėdami tvariai naudoti gamtos resursus, taip pat turime atsižvelgti ir į nereikalingų, jokios pridėtinės vertės nenešančių medžiagų, tokių kaip dirbtiniai kvapai ir dažai, atsisakymą. Tuolab, kai naudojant natūralias priemones, agresyvių kvapų nebereikia užgožti pridėtiniais.

Iškylaujant ar stovyklaujant – tik ekologiški valikliai

Jei naudodami buitinę chemiją namuose bent iš dalies dar galime pasikliauti nuotekų valymo įrengimais, tai būdami tikroje gamtoje esame pilnai atsakingi už viską, ką joje paliekame.

Planuodami kelionę ar savaitgalio išvyką, įsitikinkite, kad jūsų pasiimtų valiklių sudėtyje figūruoja natūralios, gamtoje suskaidomos medžiagos, kurios tausoja aplinką.

PROBIOTIC PURE gaminiai užtikrina švarą ir dezinfekuoja natūraliu būdu – naikina potencialiai kenksmingus mikroorganizmus, pakeičia juos sveikatai naudingais probiotikais, yra ekologiški, tinkantys jautriai odai, patvirtinti dermatologų ir alergologų.

Turisto krepšyje (kaip ir namuose) pravartu turėti

Parašykite komentarą