Naujienos

Kūdikių odos priežiūra – griežtas NE agresyviai chemijai

Probiosanus - 100% natūralios skalbimo ir valymo priemonės
Probiosanus - 100% natūralios skalbimo ir valymo priemonės

Šiame įraše pateikiame tik straipsnio ištrauką. Pilną interviu su gydytoja I. Plėštyte-Būtiene galite perskaityti žurnalo „Tavo vaikas“ lapkričio mėnesio numeryje.

Vaikų ligų gydytojai pastebi, kad daugėja vaikų, kurių oda pažeista, sausa, vargina įvairiausi odos uždegimai, daugėja ir sergančių atopiniu dermatitu. Rūpestingiems tėvams kyla daug klausimų, kokia turi būti teisinga kūdikių odos priežiūra, kad vaikelis augtų sveikas ir žvalus, o ateityje neatsirastų problemų, galinčių virsti rimtais susirgimais. Apie jautrią kūdikių odelę ir jos tinkamą priežiūrą kalbame su vaikų ligų gydytoja, biomedicinos mokslų daktare I. Plėštyte-Būtiene.

Kokie yra pagrindiniai dirgikliai, kurie daro poveikį kūdikių odelei?

Kūdikio odos epitelio paviršius tiesiogiai liečiasi su išorine aplinka, kuri daro didelę įtaką odos mikrobiotai. Deja pernelyg didelė aplinkos dezinfekcija pastaraisiais metais lėmė ne tik mikroorganizmų rūšių mažėjimą, bet ir tiesioginį dezinfekcinių medžiagų poveikį odai, todėl vis daugiau kūdikių nesugeba tinkamu metu suformuoti odos mikrobiotos. O tai savo ruožtu prisideda prie įvairių odos uždegimų, tame tarpe ir alerginių, pasireiškimo. Tad išsivysto užburtas ratas: aplinkoje esančios ir su kūdikio odele per rūbelius, skalbinius besiliečiančios nepageidaujamos cheminės medžiagos žeidžia odos pH, o pakitęs pH leidžia ne tik daugintis netinkamoms mikrobiotos bakterijoms bei žeidžia „draugiškas“, bet ir lemia, kad pažeista oda tampa dar jautresnė ir nesugeba tinkamai atlikti savo apsauginės funkcijos. Todėl įvairūs aplinkos dirgikliai, pavyzdžiui netinkamos skalbimo priemonės, per didelė dezinfekcija namuose dar labiau žeidžia jautrią kūdikio odelę. 

Akcentuojate, kad būtina vengti cheminių medžiagų tiek aplinkoje, tiek jų sąlyčio su jautria kūdikių odele. Pakalbėkime apie tinkamą kūdikių rūbelių, patalynės skalbimą, nes per skalbimo priemonėse esančias paviršinio aktyvumo medžiagas, kurios ir yra pagrindiniai valymo komponentai, tikėtina, kūdikiai ir patiria nepageidaujamą sąlytį. Ar įmanoma to išvengti?

Probiosanus - 100% natūralios skalbimo ir valymo priemonės
Vaikų ligų gydytoja I. Plėštytė-Būtienė

Labai noriu paraginti kūdikių tėvelius atkreipti dėmesį į skalbimo priemones. Šiuo metu naudojami skalbinių plovikliai susideda iš vandens minkštiklių, paviršinio aktyvumo medžiagų (pagrindinių valymo komponentų, turinčių įtakos paviršiaus įtempimui), baliklių, įvairių fermentų (proteazės, lipazės, amilazės), purvo nusėdimą stabdančių medžiagų, putų reguliatorių, korozijos inhibitorių, optinių baliklių, dažų perdavimo inhibitorių, kvapiųjų medžiagų, dažiklių, užpildų ir kitų pagalbinių cheminių junginių. Deja, tik pastaruoju metu pradėta kalbėti, kad daugelis skalbiklių sudedamųjų dalių yra pavojingos dėl jų toksiškumo kvėpavimo sistemai ir odai. Tačiau nepagrįstas siekis, kad drabužiai būtų itin švarūs, kvapnūs, be dėmių, vis dar nurungia sveikatos aspektus. 

Ar galima sakyti, kad tėveliai turi tapti beveik chemikais ir suprasti painius etikečių užrašus?

Svarbiausias patarimas: prieš įsigydami skalbimo priemonę, skaitykite etiketes. O jei sunku susigaudyti tarp įvairių specifinių cheminių junginių pavadinimų, ieškokite ekologiškų, be kvapiklių, be konservantų, augalinės kilmės ingredientų pagrindu gamintų priemonių. Vienas tokių gaminių – PROBIOTIC BABY švelnus skalbimo skystis, kuris buvo specialiai sukurtas ypatingai jautriai kūdikio odelei. Skalbiklis yra iš kruopščiai atrinktų, aukštos kokybės, natūralių, augalinės kilmės ingredientų, jo sudėtyje nėra konservantų, dažiklių, kvapiklių, fosfonatų ar kitų nereikalingų medžiagų. PROBIOTIC BABY praturtintas probiotikais.

Daugiau apie tai, kaip atpažinti, kai skalbimo priemonė kūdikiui netinkama ir kaip pasirinkti odos neerzinančias priemones skaitykite žurnalo „Tavo vaikas“ lapkričio mėnesio numeryje.

Parašykite komentarą