Naujienos

PROBIOTIC BABY – unikali skalbimo priemonė jautriai kūdikių odelei

Probiosanus - 100% natūralios skalbimo ir valymo priemonės
Probiosanus - 100% natūralios skalbimo ir valymo priemonės
Kūdikių oda jautri ir pralaidi: netinkamos medžiagos gali ją sudirginti, o patekusios į organizmą ten kauptis ir priminti apie save vaikui jau užaugus.

Visi žinome, kokia švelni, jautri yra naujagimio odelė. Dažnai gydytojams tėvai užduoda begalę klausimų, kaip prižiūrėti kūdikio odelę, kad ji būtų sveika, nepažeista, tuo pačiu ir mažylis jaustųsi puikiai. Kūdikio skalbiniai – pirmas kontaktas su jautria odele.

Esame pripažinti ekologiškų inovatyvių švaros priemonių kūrėjai, todėl bendradarbiaudami su vaikų ligų gydytoja, biomedicinos (alergologijos) mokslų daktare I. Plėštyte-Būtiene sukūrėme ir rūpestingoms šeimoms siūlome naują ekologišką kūdikio skalbinių priemonę PROBIOTIC BABY, praturtintą gerosiomis bakterijomis probiotikais.

Kodėl svarbu tinkamai rūpintis kūdikių odele?

Gimus naujagimiui, jo odai tenka nemenkas išbandymas, nes kūdikis iš bakterijų neturinčios aplinkos patenka į aplinką, kurioje daug mikroorganizmų – tiek gerų, tiek ir kenksmingų. Kūdikėlis dar tik mokosi, kaip reaguoti ir veikti šioje aplinkoje, tad jį itin stipriai veikia įvairūs dirgikliai.

Kaip taikliai pastebėjo vaikų ligų gydytoja I. Plėštytė-Būtienė, „nėra tos mamos ar tėčio, kurie nebūtų girdėję posakio, kad kūdikių odelė labai jautri ir ja reikia atidžiai rūpintis. Tačiau girdėti, nebūtinai yra žinoti, kas yra tinkama jautrios odos priežiūra. Vienam tai gali reikšti dažnesnį prausimą, kitam –  jog reikia dėti visas pastangas, kad aplinka nedirgintų kūdikio odelės, ir net  suteiktų jai to, ko trūksta, kad greičiau subręstų ir suformuotų tinkamą apsauginį barjerą.“

Oda – didžiausias mūsų kūno organas, kurio pagrindinė funkcija – apsauginė. Tai esminė priežastis, kodėl būtina tinkamai rūpintis kūdikio odele nuo pirmos akimirkos. Oda vaikutį saugo, ji dar atlieka sekrecinę, absorbcinę ir kūno temperatūrą reguliuojančią funkciją. Visos šios funkcijos yra būtinos. Esant bent kokiam odos pažeidimui, ne tik, tėvų žodžiais sakant, vaikas „negražiai“ atrodo, bet ir trinka viso organizmo veikla. Atsidaro vartai į vidų ir gali patekti įvairiausios medžiagos. Dažnai gaminių etiketėse nurodoma, kad skalbimo, valymo, priemonėse naudojamos medžiagos yra saugios, tačiau gydytoja akcentuoja: „Jos nėra pageidaujamos, kad būtų įtrauktos į įvairiausius viduje vykstančius cheminius procesus. Be abejo, pažeista oda trikdo vaiko gyvenimo kokybę, nes niežti, skauda, jaučiamas diskomfortas.“

Kokie rizikos veiksniai kūdikio odelei, kurių reikia vengti?

„Pernelyg didelė, agresyvi aplinkos dezinfekcija pastaraisiais metais lėmė ne tik mikroorganizmų rūšių mažėjimą, bet ir tiesioginį neigiamą dezinfekcinių medžiagų poveikį,” – primena vaikų ligų gydytoja. „Daugelis skalbiklių sudedamųjų dalių yra toksiškos kvėpavimo sistemai ir odai. Deja, nepagrįstas siekis, kad drabužiai net „kvepėtų švara“ vis dar nurungia sveikatos aspektus.

Gydytoja nurodo du būdus, kaip netinkama skalbimo priemonė gali paveikti odą:

  1. Odelę dirgina cheminiai junginiai, neišvengiamai likę po skalbimo drabužiuose ar patalynėje, jie tiesiogiai liečiasi su odele, ypač jei drabužis sudrėksta, pavyzdžiui, vaikui prakaituojant. Sudirgimas gali pasireikšti raudonu, niežtinčiu bėrimu, kuris paprastai išnyksta iškart po to, kai drabužis nurengiamas ir vaikas nuprausiamas. 
  2. Gali pasireikšti kontaktinis ar alerginis dermatitas, „įsijungia“ imuninė sistema ir sukeliamas uždegimas. Tokio uždegimo simptomai gali išlikti iki savaitės ir ilgiau po kontakto. Pagrindiniai kontaktinio alerginio dermatito, kuris gali būti plačiai išplitęs odoje arba apsiriboti tam tikromis vietomis, pvz. pažastys ir kirkšnys, požymiai – paraudusi ir sudirgusi oda, stiprus niežėjimas, patinimas paveiktoje vietoje ar įvairaus pobūdžio bėrimai.

Gydytoja ragina visuomet prisiminti, kad vaikų oda yra labai jautri ir pralaidi – bet kokios nepageidaujamos medžiagos iš aplinkos gali patekti ant odos ir ją sudirginti, o patekusios giliau, gali kauptis ir priminti apie save jau vaikui užaugus. Tad kam rizikuoti ir eksperimentuoti, jei galima rinktis tikrai kokybiškas ir saugias vaikui skalbimo priemones? 

Probiosanus - 100% natūralios skalbimo ir valymo priemonės
Vaikų ligų gydytoja, alergologė-pulmonologė, biomedicinos mokslų daktarė I. Plėštytė-Būtienė

Kokie būtų pagrindiniai patarimai renkantis tinkamą skalbimo priemonę?

Gyd. I. Plėštytė-Būtienė turi paprastus ir aiškius patarimus, į ką turi kreipti dėmesį kūdikius auginančios šeimos:

  1. Rinkitės kuo natūralesnę, augalinės sudėties priemonę. Visi suprantame, kad iš naftos pagamintos priemonės nėra geras pasirinkimas nei vaikui, nei šeimai, nei, galiausiai, gamtai.
  2. Sudėtyje neturėtų būti pavojingų cheminių medžiagų, tokių kaip fosfonatai.
  3. Be pridėtinių kvapiklių. Dažnai malonus kvapas asocijuojasi su švara, tačiau vaikų drabužėliuose likęs intensyvus kvapas kvepia ne švara, o pavojumi. Tegul vaiko skalbiniai kvepia pačiu vaiku, ne skalbikliu.
  4. Be konservantų. Konservantai, naikindami bakterijas, pažeidžia odos mikrobiotą ir odą padaro dar jautresnę aplinkos poveikiui.
  5. Pageidautina, kad papildomai būtų pridėta probiotikų, kurie papildo tiek aplinkoje esančių bakterijų įvairovę tiek ir padeda suformuoti tinkamą vaiko odos mikrobiotą. 

PROBIOTIC BABY švelnus skalbimo skystis, kuris būtent ir buvo specialiai sukurtas ypatingai jautriai kūdikio odelei iš kruopščiai atrinktų aukštos kokybės natūralių, augalinės kilmės ingredientų. Skalbiklio sudėtyje sudėtyje nėra konservantų, dažiklių, kvapiklių, fosfonatų ar kitų nereikalingų medžiagų. Priemonė praturtinta probiotikais – šiuo metu geriausias pasirinkimas besirūpinantiems vaiko sveikata.

PROBIOTIC BABY sukurta kūdikių skalbinių švarai nuo pirmos gimimo dienos, puikiai tinka visai šeimai. Priemonė patvirtinta dermatologų ir alergologų, ir jai suteikti ECOCERT bei V-LABEL sertifikatai. Kaip sako gydytoja, „verčiau nustokime eksperimentuoti su vaikų oda ir pasitikėkime tais, kurie vaikų ir aplinkos sveikatos priežiūrą pakelia į dar aukštesnį lygį“.

Parašykite komentarą